Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 369 komentarzy

Świat, ludzie, polityka okiem laika.

Schoppenka - www.nadziejazadluzonych.pl "Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to, co się uczyniło innym." Arystoteles

Kolejny przywilej banków w Polsce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kredytobiorca powinien się zobowiązać na piśmie, że przez cały okres kredytowania będzie piękny, młody, zdrowy, bogaty i cudownie rozmnoży pieniądze w swoim portfelu.

   Przy podpisywaniu umowy kredytowej nasi obywatele powinni podpisywać również zobowiązanie że będą nadal pracować, nie zachorują, jak im zabraknie do raty to ukradną ale do banku zaniosą, nie zachoruje nikt z członków rodziny kredytobiorcy, będą piękni, młodzi i bogaci i to przez cały okres kredytowania.
   Dodatkowo powinni się zobowiązać że pieniądze w ich portfelach będą się cudownie mnożyć a sami żyć będą jedynie powietrzem bo póki co jest jeszcze darmowe.
   Bank mimo że profesjonalista i posiada instrumenty do rzetelnej oceny zdolności kredytowej obywatela, otrzymał kolejny przywilej. Teraz już z błogosławieństwem Sądu może śmiało wciskać kredyty na prawo i lewo bez żadnych konsekwencji.  
Bank dba głównie o swój interes, a nie o interes klienta, dlatego nie może odpowiadać za to, że kredytobiorca wpadł w spiralę zadłużenia - orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie.”  
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/sad-bank-dba-glownie-o-swoj-interes-a-nie-o-interes-klienta

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Może wreszcie
  kredyciarze zaczną myśleć o skutkach swojej lekkomyślności. Spirala zadłużenia jest tylko i wyłącznie winą kredyciarza. Bogactwo powstaje z oszczędzania a nie z kredytów.
 • @Zgreed66 12:04:06
  "...Jakby bank wiedział, ze pieniądze straci i nie będzie mógł ich odzyskać to by ich pilnował jak oka w głowie..."

  Bank doskonale zna realia Polski. Instrumenty prawne są tak przygotowane, żeby zadłużyć każdego kogo się jeszcze da namówić a potem egzekwować wszystko co posiada..

  Z drugiej strony życie ponad stan to norma. Chęć posiadania i pokazania się przed innymi, że nie jest się gorszym, powoduje podejmowanie takich właśnie nierozsądnych decyzji i myślenie: a jakoś to będzie.. a potem jest niestety płacz.
 • @Zgreed66 12:04:06
  Jak klient jest bankrutem, bank będzie go ścigał az zdechnie. A jak zdechnie, to bank będzie ścigał do upadłego spadkobierców - ofiarą banku padną Bogu ducha winni spadkobiercy - żona, dzieci, rodzeństwo, wnuki... Takie sa realia Polski.
 • @Gustlik222 00:16:42
  Prawo spadkowe jest w Polsce takie, że spadek można przyjąć w trybie "z dobrodziejstwem inwentarza" i wtedy bank może dochodzić swoich roszczeń tylko na masie spadkowej a nie na spadkobiercach. Spadkobiercy mogą także nie przyjąć spadku.
  Ogromną szkodę czyni brak wiedzy wielu ludzi o obowiązującym prawie i to jest jednym z największych zarzutów w stosunku do obecnych szkół.
 • czyli
  na umowie kredytowej tylko jeden podpis zobowiazuje do odpowiedzialnosci: podpis kredytobiorcy. A na fakt, ze z drugiej strony sa co najmniej dwa lub trzy podpisy: specjalisty do spraw, alnalityka bankowego, odpowiedzialnego za lub innego opiekuna klienta nie zobowiazuje do niczego?! Analityk kontra niewyksztalcona emerytka na przyklad? Specjalista kontra desperat zyciowy? Opiekun klienta kontra samotna matka chorego dziecka? I co? Nic? A gdzie etyka zawodowa? Znika jak pachnie prowizja?

  Przypominam: http://www.petycjeonline.com/przeciw_wykluczeniu_spoecznemu_i_finansowemu
 • Winien siedzieć powinien
  Kredytobiorca jest sam sobie winien, że banki go traktują jak im pasuje... dlaczego? Ponieważ nogami i rękami głosował na tych, którym władzę nad sobą powierzył i może to w ten sam sposób zmienić pamiętając, że Polityka to umiejętność zaspokajania swoich potrzeb życiowych z wspólnego dobra, którym jest wszechświat a więc i Ty!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej